| Duluman2002 a întrebat:

Sunt curios de urmatorul fapt: este posibil ca un profesor sa predea atat in invatamantul preuniversitar, cat si in cel universitar, asta daca materia predata de el la universitate se regaseste in programa scolii sau a liceului?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Poate dar majoritatea profilor se axeaza doar pe facultate pentru ca acolo e foarte greu sa avansezi in grad, necesita mult studiu si mult timp, dar salariul e mare si deci nu vor sa se mai complice sa predea si la liceu.

| danutzu96 a răspuns:

Da, se poate. Logic, un profesor universitar de matematica poate preda si matematica de liceu...

| xeum a răspuns:

Se poate, la design grafic avem pe unu de la unarte si atestatul il pregatim cu unu de la unatc care preda si la clasa. Aia de mate preda si la poli, in concluzie este posibil