| Vieru_Raluca_1997 a întrebat:

Examenul national de la sfarsitul clasei a 6 a conteaza doar pentru profesori sau poti ramane corigent daca iei o nota mai mica?

5 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Testele nationale nu conteaza. Poate in viitor sa conteze putin, dar acum nu. Poti si sa nu le dai, e indiferent

| Andersen2k18 a răspuns:

Aceste teste sunt facute pentru a va testea la ce nivel sunteti, acum nu conteaza.Dar mai tarziu va conta in pregatirea pentru examenul de a 8-a.

| ppicopp a răspuns:

Dacă iei o notă mică nu pățeşti nimic, depinde şi de profesor dacă vrea îți poate da un 10. Baftă!

| Doru_Denisa_2000 a răspuns:

Este doar ca sa vada cat de bine esti pregatit, depinde de profesor daca iti trece nota. La mine nu a trecut nota in catalog

| Anabook a răspuns:

Nu nu poți rămâne! Doar ca dacă iei o nota mică profesorul își face o impresie rea despre tine, și apare exemplu :la mine profesori ne amenință ca pun notele in catalog...