| Si_Atat_George_1990 a întrebat:

Imi poate da cineva un site de unde sa pot invata informatica? Sa il citesc, ca pe un hobbi.

Răspuns Câştigător
| Fan7a4 a răspuns:

Https://mchelariu.wordpress.com/ poti incerca site de mai sus, informatica daca vrei sa o inveti, o inveti din experienta practica, nu doar citind, un mic sfat, daca tot te apuci sa citesti despre informatica, ar fi foarte tare daca ai incerca sa si pui in practica, informatica e foarte frumoasa, dar si foarte grea pentru cine nu o intelege, nu e greu sa o intelegi, e foarte usor, dar numai sa vrei asta, succes in ceea ce vrei sa faci! :3

| suntserios a răspuns (pentru Fan7a4):

Poate omul chiar vrea sa invete ceva serios, nu ii mai recomanda petarde din alea de site-uri.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite un tutorial de c++ serios

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

Insa ti-as recomanda sa incepi cu niste manuale de info de liceu.

| Fan7a4 a răspuns (pentru suntserios):

Poate ai dreptate la faza cu vrea sa o ia serios, dar el a zis ca e hobby, nu cred ca e recomandat sa inceapa din prima cu c++, deoarece este ceva foarte serios si cam complicat, asa ca sa nu se sperie cand o vedea ce e acolo, i-am recomandat ceva mai pentru incepatori, daca vrei sa ma intelegi, apropo, in manualele de info de liceu nu gasesti raspunsuri foarte detaliate, tot mai bine ar cauta ceva pe net, niste tutoriale, deoarece in ele iti arata cum a reusit sa faca ce si cum...