| Lydia28 a întrebat:

Imi poate da cineva VA ROG MULT niste modele de teze la romana clasa a VII-a pe semestrul I? Va rog mult! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti da un text,tu trebuie sa dai antonime,sa gasesti grupuri de sunete,sa comentezi titlul textului,sa demonstrezi ca Iapa lui Voda este opera epica, sa zici ce semnifica un epitet si o personificare, pe care tu trebuie sa le gasesti, sa zici de ce s-a folosit o cratima, sa gasesti un cuvant format prin derivare/compunere.Cel putin asta ne-a dat noua.Nu o sa fie prea greu.Bafta la teza!

1 răspuns: