| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Îmi poate spune cineva, vă rog, dacă regimul contractelor administrative e același lucru cu regimul juridic al actelor administrative? Când caut regimul lor îmi apare doar regimul juridic.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sunt asimilate actelor administrative

sunt asimilate actelor administrative, în sensul prezentei legi, și contractele încheiate de autoritățile publice care au ca obiect punerea în valoare a bunurilor proprietate publică, executarea lucrărilor de interes public, prestarea serviciilor publice, achizițiile publice; prin legi speciale pot fi prevăzute și alte categorii de contracte administrative

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Articolul 2 din legea contenciosului

| Syrten a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc!
Am ca titlu de licență,, Regimul contractelor administrative " și nu știu sigur ce aș putea să pun în cuprins, îmi poți da te rog o idee?

| anonim_4396 explică (pentru Syrten):

Dar de ce ti-ai ales pentru licenta ceva despre care nu ai nicio idee?

| Syrten a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu oarecum ce sa scriu, dar stresul e mai mare si ma gandesc ca unele informatii nu sunt bune