| DarkTemptation a întrebat:

TPU! Imi puteti spune niste modele de compendiumuri de anatomia si fiziologia omului (in afara de Corint si Gheorghe Mogos) big grin

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

EU unul ti-as recomanda cea mai buna culegere / cel mai bun indrumator in ceea ce priveste biologia claselor 11-12. Este vorba despre Ioana Arinis ce a publicat o culegere intitulata : " Bacalaureat Biologie Anatomia si fiziologia omului. Genetica si ecologie umana". CUlegerea este foarte dotata, excelenta, nu am cuvinte in a-i descrie toate calitatile. Prima parte cuprinde teoria, iar cea de-a doua cuprinde atat 10 variante pentru bac ( biologie clasele 11-12),cat si probleme structurate in3 parti :
- complement simplu
-compelment grupate
-alte tipuri de probleme si ESEURI Eseurile se redacteaza pe baza teoriei acumulate in prima parte a culegerii.
Tin sa mentionez ca exercitiile sunt atat la nivelul de baza al cunostintelor, cat si la un unul sporit.

Editura: ART GRUP EDITORIAL ( are emblema ART si este rosie). Mai mult, aceasta editura cuprinde mai multe carti utile si deosebit de interesante pentru pregatirea la alte materii in prag de bacalaureat precum: romana, matematica, chimie...

Succes si sunt sigur ca vei face fata happy

1 răspuns: