| Amalia_Elena_1971 a întrebat:

In doua saptamani liceul la care vreau sa aplic sustine probele de aptitudini. Daca vreau sa merg pe filo simpla in ce constau aceste probe?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus de tine nu se sustin probe, acestea se sustin numai pentru intensiv sau bilingv. Vei intra numai cu media de admitere, daca va fi corespunzatoare.

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Inseamna ca liceul are clase de bilingv franceza sau engleza, si se da testare ori la fr ori la engl. Daca te duci pe filo, nu dai nimic. Intri doar cu media de admitere

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La Filologie "simplu" NU se susţin "Probe de aptitudini" happy
Acestea se susţin doar la specializări cu bilingv limbă străină sau la liceele vocaţionale ( muzică, arte, coregrafie, pedagogie, teologie, etc. ).

Toate cele bune!

| nnesuferitu a răspuns:

Română, engleză, franceză, latină