| Chetys a întrebat:

in vara urmează sa dau bac-ul, romana,mate, biologie.
Eu n-am prea facut biologie in clasa 9-10 si din aceste clase dau, imi puteți spune voi lectura obligatorie pentru bac-ul la biologie? Si cum as putea invata mai usor pentru ca sunt si denumiți complicate, multumesc ❤️Dau funda (glumițele nu-s bine venite)

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invata pur si simplu din manual, cu maxima atentie, lectie cu lectie

| Hari_Brigitta_1999 a răspuns:

Buna! Nu e obligatoriu sa dai din clasele 9-10 si eu dau BAC-ul si din bio dar din clasa 11-12 e mai usor sa inveti ce ai facut anul trecut si ce faci anul acesta decat ce ai facut acum 2-3 ani! Eu iti recomand sa iti cumperi o carte care contine toate lectiile din cei 2 ani si care are si teste te pui ii fiecare zi si citesti cate un pic si cum tot citesti informatia ramane punctata in memoria ta!

| Chetys explică (pentru Hari_Brigitta_1999):

Eu doar in clasele 9-10 am facut BIO 11-12 nu am facut si nu fac.

| Chetys explică (pentru Hari_Brigitta_1999):

Eu am facut BIO doar in clasele 9-10.