| ProgXy a întrebat:

inainte sa pun intrebarea as dori sa imi dati raspunsuri bune si rapide: As dori sa ma transfer de la liceul de arta la uhm mate-info.Deci intrebarea mea ar fi: Pentru a fi un programator spre viitor, ce anume trebuie sa stiu bine de tot din matematica si informatica? Multumesc anticipat! big grin

2 răspunsuri:
| EvelineFgm55 a răspuns:

Pai amandoua. adica si informatica. o sa folosesti mult calcumatorul. si trebuie sa stii si matematica. deci preferabil sa le stii pe amadoua in cantitati egale. nu conteaza. nu faci nimic fara matematica. Succes:*