| Selysium98 a întrebat:

Sunt clasa a XII-a si sunt mate-info M1. As vrea sa ma duc la ASE, cibernetica economica sau informatica economica. Intrebarea mea este daca pot face fata la informatica economica,daca nu prea am facut informatica la scoala. Imi trebuie studii anterioare? iar la matematica ma descurc. Si in care dintre cibernetica sau informatica economica as putea sa am un loc de munca asigurat dupa terminarea facultatii? Tin sa precizez ca nu sunt foarte bine informat in ce consta job'urile de la cibernetica economica... de la informatica economica am inteles ca majoritatea joburilor sunt legate de domeniul IT, programator etc. Nu stiu inspre care sa ma decid... Multumesc anticipat. big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei o cariera in IT exista facultati serioase pentru acest domeniu. informatica sau AC. Cele de la ASE sunt doar nistre strutocamile. Nici info nici economie

| Selysium98 explică (pentru suntserios):

Pai si pana la urma ASE-ul nu este deloc o facultate buna? Am vazut ca din timpul facultatii poti sa prinzi niste burse in strainatate si daca continui pe acel job il vei avea si dupa facultate. Nu doresc ceva foarte intens in informatica..., de aceea ma gandeam ca din informatica economica fac si si. sau cibernetica economica.

| suntserios a răspuns (pentru Selysium98):

ASE ul e o facultate buna in domeniul economic nu in domeniul IT