| Anonima009 a întrebat:

La ce dau bacul la profilul matematica-informatica? Dar la stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mate-info dai la proba orala: Romana, Limba straina(Engleza/Franceza) si Competente Digitale(Informatica). Si la proba scrisa: Romana, Mate si sa alegi intre Fizica, Informatica, Biologie si Chimie.

5 răspunsuri:
| Rossey a răspuns:

Buna! Pai bacul nu difera.Doar ca la mate-info dai test la mate M1 (care este mai greu) iar la stiinte sociale creed ca este M2 si este mai usor.Dar nu difera prea mult.Si nu sunt prea sigura la stiinte sociale

| soricica a răspuns (pentru Rossey):

La stiinte sociale nu dai la mate, dai la romana, istorie si ai la alegere geografie, sociologie, logica, psihologie, filosofie, economie
competentele toti dau la fel : romana, limba straina (engelza sau franceza), competente digitale
la stiinte ale naturii dai la mate M2
cred ca le-ai incurcat

| Rossey a răspuns (pentru soricica):

Asa este la stiinte ale naturii este mate M2

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Mate-info : mate(M1), romana, si la alegere(fizica, bio, chimie, info).
Stiinte sociale : istorie, romana, limbi straine, si la alegere(geografie, sociologie, logica, psihologie, filosofie, economie).
Cred ca m-am informat bine happyBafta!

| Şarap a răspuns:

Mate-info: romana, matematica (M1), la alegere biologie, chimie, fizica, informatica
Stiinte sociale: romana, istorie, la alegere geografie, logica, psihologie, economie, filosofie, sociologie.