| msweety a întrebat:

La stiinte sociale se da bacul la informatica(t.i.c.)?

5 răspunsuri:
| justme4yours a răspuns:

Nu cred. mi se pare ca se da la romana, istorie/geografie, si una din psihologie, filozofie sau logica, nu e profil real sa dai bac la info

| JustMusic a răspuns:

Se dau competentele digitale, ca la orice profil daca nai diploma de ECDL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Bac la informatica la stiinte sociale...Ma cam indoiesc, si de fapt 100% nu se da la info, si inca ceva Informatica(inseamna programare, trebuie sa ai matematica de mate-info la degetul mic + ai nev de aptitudini cu calculatorul inveti niste limbaje C/c++ cu ajutorul carora creezi programe!) T.I.C=tehnologia informatiilor si a comunicatiilor aici inveti despre tehnologie si comunicatiihappy, adica un port forwarding, in primii pasi sa inveti sa lucri cu windows-ul sa faci foi de calcul in excel, o prezentare powerpoint, etc. Singura legatura dintre informatica si T.I.C este ca amandoua le duci la bun capat cu ajutorul PC-ului.

| msweety explică (pentru anonim_4396):

Din cate am inteles se va da competente lingvistice.multumesc oricum pentru raspuns.

| MarYan00 a răspuns:

BAC-ul la info e OPTIOANAL! nu-l dau nici aia de la mate-info!