| GreenBubble a întrebat:

La facultate daca nu faci cele 5 prezente la sport te afecteaza cu ceva in examene? Am auzit ceva de genul ca nu intrii in sesiune pentru ca n-ai facut prezentele la sport, altii spun ca nu te afecteaza e doar o restanta pe care o dai si atat...
Pana la urma care varianta e valabila? Sunt la Universitatea Transilvania-Brasov, au ei vreun regim mai special? laughing

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Tu ești la facultate?

| GreenBubble explică (pentru corolav):

Nu, am pus intrebarea asta ca sa-ti dau tie ocazia sa te bagi in seama raised eyebrows

| corolav a răspuns:

Te-am întrebat pentru că, din păcate, scrii românește ca un școlar de clasa a II-a. Și, prin urmare, mă întreb cum ai trecut prin anii de liceu.
Iar întrebarea este ca una pusă de un individ cu ceva probleme mintale.
Asta e!

| GreenBubble explică (pentru corolav):

Im cer scuze ca nu m-am gandit sa folosesc un limbaj academic pentru a scrie pe TPU! laughing) Nu mi-am dat seama ca exista in aceasta comunitatie si genii ca tine pentru care e nevoie de o exprimare speciala.
Totusi daca nu ai un raspuns la intrebarea adresata nu are rost interventia.Pot sa traiesc si fara parerea ta.winking

| corolav a răspuns:

Amice, întotdeauna un șut în fund înseamnă un pas înainte!
În altă ordine de idei, nu am pretenții că aș fi un geniu și nici nu mi-am arogat o astfel de calitate. Dar asta nu înseamnă că în această comunitate trebuie să scrii și să vorbești așa cum te taie capul. Altcumva, nu e un sat fără cîini prin care să-ți plimbi tu picioarele inteligenței precum cu niște ciubote sparte prin noroiul uliței.
TPU nu trebuie să ajungă un fief al nepricepuților în ceea ce se numește limba română.
E, din cîte îmi amintesc, o condiție cvasiobligatorie a regulilor acestu site.

| GreenBubble explică (pentru corolav):

Ok, merci de raspuns...chiar m-a ajutat.laughing
Pana una alta, hai s-o lasam asa ca nu ajungem nicaieri.

(^_^)

| PrecioussGirl a răspuns:

Depinde de facultate.
la mine (UMF Carol Davila Buc) trebuie sa vii la toate orele de sport.
daca lipsesti trebuie sa recuperezi. asta este cerinta doamnei prof.
si nu vad de ce sa ai restanta la sport laughing atata timp cat nu-ti cere imposibilul