| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu...la scoala ne-a dat de facut un fel de revista la educatie civica..revista poate sa cuprinda orice fel de articole.dar sa fie scrise de mine. vreau si eu niste idei despre ce as putea face revista. funda

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Educatia civica se refera la modul de comportament si atitudine in societate.Ai pute scrie despre respectul fata de parinti, profesori sau oameni in varsta.Despre comportamentul in cadrul scoli si in afara ei, in mijloacele de transport.Atitudinea fata de colegi, organizarea de competitii interscolare etc.

| XxXNumBerXxX a răspuns:

Ai putea scrie ce sa mananci ce sa nu mananci cu ce sa te imbraci si alte sfaturi