| Borderline a întrebat:

m-am inscris ieri la Universitatea Politehnica Timisoara si am o mica nelamurire in legatura cu confirmarea.
http://www.upt.ro/......e_2015.pdf
Eu m-am inscris la Mecanica si la AC, in cazul in care nu intru la AC vreau sa merg la Mecanica.

Daca nu intru la AC, am timp 24 de ore ca sa confirm la Mecanica, in acelasi timp la AC, daca nu confirma toti din runda1, pot sa fiu admis din runda2? Sau cum? Atunci am confirmat si am platit taxa de degeaba la Mecanica?

Am intrebat niste prieteni care sunt acolo la facultate dar ei nu stiu.
As fi recunoscator daca m-ati putea lamuri.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu te-ai înscris la două secţiuni : 8 şi 10 happy
În pag. 5 se explică că poţi fi admis şi la mai multe secţiuni, dar va trebui să alegi MAXIM două secţiuni - din care doar la una vei fi admis "la buget".

"Rezultatele iniţiale se afişează în data de 22.07. 2015, ora 10" ( la toate secţiunile & specializările ).
"... candidaţii declaraţi admişi au obligaţia ca până în data de 23.07. 2015, ora 16, să
confirme statutul de admis şi, implicit, rămânerea în concurs la secţiunea în cauză, cu lista de
opţiuni iniţială." - SURSA = Metodologia indicată de tine.

Deci, dacă nu intri la AC, atunci poţi confirma ( până în data de 23.07. 2015, ora 16 ) statutul de admis la Mecanică.
ATENŢIE : Dacă acolo vei fi admis "la buget" ( în prima Rundă ), chiar dacă în Runda 2 vei fi admis la AC, va fi DOAR "la taxă" sad

Dacă eşti admis la Mecanică "la taxă" ( în prima Rundă ), atunci este posibil ca să fi admis la AC "la buget" în a 2-a Rundă happy
Unde vei putea face "confirmarea" FĂRĂ a mai achita o altă Taxă de înmatriculare ca student al UPT ( Taxă pe care ai plătit-o deja ).

Toate cele bune!