| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

Buna TPU!
M-am înscris la Universitatea Politehnica Timișoara, la 4 facultăți și am văzut că se va desfășura concursul de admitere în 3 runde.
Dacă am aplicat pentru Facultatea de Electronica, Facultatea de Mecanica, dar sunt admis in prima runda la mecanica însă eu vreau la electronica, ce pot face?
Adică eu am inteles ca daca nu confirm înscrierea imi pierd locul la facultate.
Imi poate explica cineva procesul de admitere?
Dau funda!

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Confirmi locurile si te retragi apoi.

| trophin a răspuns (pentru Aasdfghj):

Sau faci doua odată, dacă ai bani, fără admitere

| Aasdfghj a răspuns (pentru trophin):

Admiterea e necesara din cate stiu eu, cel putin la facultatile publice. Poate la privat sta altfel treaba.

| trophin a răspuns:

Știu pe cineva a dat la Ovidius fără admitere doar pe medie, la ing, chimie și economie parca, acum mulți ani... Adică a făcut rrei dosare, și a întrat la toate însă a ales ing

| trophin a răspuns:

Cu admitere nu știu

| trophin a răspuns:

Bani și timp big grin