| anonim_4396 a întrebat:

Ma întrebam cum e la finante bănci la ASE. Eu la liceu sunt pe filo și sunt interesata specializarea finanțe bănci. Ce se studiază mai exact? E greu? E nevoie de matematica? E ușor de găsit un job?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

ASE-ul si sectiunea finante banci se bazeaza pe matematica, foarte multa matematica!
Da, este mai usor de gasit de munca prin contabilitate, cu ASE-ul, decat la finante banci unde iese ocazional cate un post, odata la cativa ani, fiind ocupat intotdeauna de cineva cu experinta.