| ralucutza_6101 a întrebat:

Ma pot transfera de la un liceu la altul in timpul verii sau trebuia inainte de terminarea anului scolar?

Răspuns Câştigător
| StopShowingOff a răspuns:

Da, se poate dar te pune pe drumuri. Trebuie sa NU iti depui dosarul unde ai fost repartizat si sa vezi daca directorul de la liceul la care vrei sa intrii te primeste si, evident, daca mai sunt locuri in clasa respectiva. Bafta!

| ralucutza_6101 explică (pentru StopShowingOff):

Hey mersi de ajutor. Chiar am reusit. Eu trec pe a 10 -a deci n-a fost asa greu. Am pus intrebarea deoarece la liceul unde am facut a9-a nu se putea face transferul in tipul anului scolar.

5 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Te poti transfera la inceputul anului scolar.Te duci la secretariatul scolii in care tu vrei sa te transferi, ceri o cerere, o completezi, apoi te duci la scoala ta, iar cererea o va semna directorul.

| GeorgeH17 a răspuns:

Dupa primul semestru

| RockPassion94 a răspuns:

Hei happy Din cate stiu eu, transferul se poate realiza doar in timpul anului scolar.Mai bine asteapta pana incepe scoala, iar apoi vei putea sa vorbesti cu profesorii.Succes big grin

| cosmincoco a răspuns:

Eu stiu ca inainte sa inceapa scoala cu vreo 2-3 saptamani te poti transfera...sau in al II lea stemestru