| anonim_4396 a întrebat:

Ma pot transfera la alt liceu la inceputul anului scolar (acum) daca nu am primit cataloagele?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce clasa esti, cl. a IX-a sau alta mai mare.
Daca esti cl. a IX-a nu te poti transfera acum, trebuie sa astepti pana dupa primul semestru.

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Din cate stiu eu da... Da te poti transfera! Tot ce trebuie sa faci este sa le spui parintilor motivul pentru care vrei sa te muti si totul va fi bine.

| Lara112 a răspuns:

Da te poti transfera! Tot ce trebuie sa faci (de fapt parintii tai) este sa se duca la directiunea liceului si sa te inscrie! Apoi in maxim 1 sapt. vei putea merge la liceul respectiv! funda? happy

| anonim_4396 explică (pentru Lara112):

Si cam pana cand pot merge?

| Dixu123 a răspuns:

Din cate stiu eu da...

| anonim_4396 explică (pentru Dixu123):

Si ce trebuie sa fac?