| maria11579 a întrebat:

Ma puteti lamuri si pe mine in legatura cu bacul, va rog? In primul rand, nu am inteles in ce consta "bacul diferentiat". Acesta este valabil pentru cei care vor sustine bac-ul anul urmator, 2012-2013; sau si pentru ceilalti, ce vor urma dupa ei? La ce materii dai bac-ul la uman si la ce dai la real in functie de aceste aspecte? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Bacul de anul viitor va fi asa:la real se da obligatoriu romana, mate si a treia proba care anul asta era o materie la alegere intre:bio, chimie, fizica, informatica va fi o proba grila cu intrebari din toate 4 materiile.adica va fi mai greu. daca anul asta alegeai bio si invatai doar la bio, anul viitor trebuie sa stii la materiile de profil tot ce ai invatat in 4 ani.
La uman o sa fie romana,istorie, geografie si proba grila din urmatoarele:logica, psihologie, economie, sociologie, filosofie.