| lonelyboy a întrebat:

In ce consta bac-ul diferentiat? Am inteles ca subiectele I si II vor fi diferite dar subiectul III ar putea fi la fel pentru uman si real, alta varianta am vazut ca toate subiectele sunt diferite unul de celalalt

4 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Http://www.realitatea.net/......01975.html
In bacul diferentiat nu toti elevi trebuie sa urmeze o facultate!

| IonutzWoW a răspuns:

BAC-ul diferentiat consta in : Bac-ul pe care toti l-am dat pana acum, iar cel diferit este ca dai bacul la ed. antreprenoriala

| Noodlez a răspuns:

Toate subiectele sunt diferite unul de celalalt. Daca esti la profil tehnologic o sa dai mai usor la Limba si Literatura romana, chiar si la Matematica (M2). Daca vezi ultimele variante sunt super banale.

| dyennyx a răspuns:

Bacul diferentiat: atat la profil real cat si la cel uman subiectul I si II vor fi la fel. Diferenta este la subiectul III, unde la real se v-a da mai usor deoarece nu se fac tot atatea ore de romana ca si la uman... uite aici modele http://www.ebacalaureat.ro/......III--eseul :)