| PulbereDeStea a întrebat:

Am vazut ca sa hotarat sa fie bacalaureat diferentiat din 2013. Dar nu am inteles ce fac cei care nu si-au luat anul acesta bacul? Cum vor da?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care nu au luat anul asta bacul vor urma si ei turma de anul viitor si vor da la fel cum dau si ceilalti, nu se face diferentiere in jungla happy

| PulbereDeStea explică (pentru anonim_4396):

Bine dar eu ar trebui sa mai dau la 1 materie. Asta inseamna ca o sa dau iar la toate materiile?

| Estera123 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Daca vei alege sa dai bac-ul national (este exact ca cel care s-a dat pana acum) vei da doar la materia pe care o ai de dat. In schimb, daca vei alege bac-ul profesional se vor echivala doar competentele, iar cele 2 probe (una practica si alta scrisa) le vei da. Daca vei da bac-ul profesional si dupa un timp vei vrea sa mergi la facultate si vei vrea sa dai bac-ul national vei fi in aceeasi situatie ca si acum, vei da doar la materia pe care o ai de dat..doar daca nu se mai schimba bac-ul laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PulbereDeStea):

Depinde de profilul la care ai terminat.

| PulbereDeStea explică:

Profil tehnic