| anonim_4396 a întrebat:

Maine am examen la LIMBA SI LITERATURA ROMANA!
Ce credeti ca o sa fie la B (Nuvela,Schita, Balada, etc...)
Succes tuturor absolventilor clasei a 8-a!

Răspuns Câştigător
| AlexStefan1 a răspuns:

BASM big grin eu l-am dat ieri big grin

8 răspunsuri:
| lovecats123 a răspuns:

Schita

| Levelstar a răspuns:

Eu merg pe balada populara, si cred ca se va incadra in opera studiata la clasa.

| Valenziana a răspuns (pentru Levelstar):

De ce crezi ca e text studiat?

| Levelstar a răspuns (pentru Valenziana):

Fiindca daca ar da balada, sunt 100% ca asa va cere.
Bine, eu am invatat sa argumentez toate operele.

| Justme111 a răspuns:

Hei şi eu am mâine examenhappy cred ca ne va da roman... dupa parerea mea. dar nu se stie niciodată mai bine te pregatesti la fiecare opera literara si nu va conta ce...ne va da la examen.winking

| scorpiaX a răspuns:

Fabula sau romanul... zic eu =)
Sau... dupa cum am vazut ca s.a dat in ultimul timp... genul epic rolling on the floor)
Succes si tie rolling on the floor

| HellyBoy a răspuns:

Eu am presentimentul ca o să avem pastel, deși este posibil să avem balada populara sau romanul, întrucât aceste specii sunt nou introduse în programa, iar genul dramatic și doina s-au dat deja. Oricum, degeaba credem noi, căci subiectele se trag la sorti, deci totul este relativ.

| AndreeaLoL28 a răspuns:

Eu,personal,cred ca Balada, pastelul sau genul epic.Si sper sa nu ne dea din ceva studiatsad