| Fetitsa123 a întrebat:

Buna TPU.Maine dau testul initial la Limba Romana (sunt clasa a 7-a) si nu stiu ce trebuie sa invat pentru ca nu ni-a zis profesoara.Deci din ce trebuie sa invat pentru testul initial?

4 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

De obicei la testul initial nu se invata ca pentru un test pentru ca nota nu se trece in catalog la niciun obiect testul initial e un fel de recapitulare din clasa a 6(in cazul tau)!

Răspuns utilizator avertizat
| NatyNate a răspuns:

Si eu sunt tot in clasa a 7+a si tot maine dau testul initial la romana. pai noua ne da din analiza vrebelor, substantivelor, pronumelor etc. Hiat, diftong, triftong din astea.

| ZuZuDeedy a răspuns:

Sa repeti materia din clasa a 6-a.
Bafta! :*