| camiitsu a întrebat:

Stie cineva cum pot memora mai repede lectia la geografie? maine am inspectie si ma ascultacrying. FUNDA:*]

Răspuns Câştigător
| Gmcc a răspuns:

Iti zic fix cum invatam eu la geografie! Luam o pastila de lecitina de exemplu la 10 iar la 10 jum ma apucam sa invat! Luam caietu de geografie intr-o parte iar harta in alta parte! Acum depinde de ce geografie faci! Daca faci una legate de munti ape etc cu harta vei reusi foarte usorbig grin!

2 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi, citeşte lecţia de mai multe ori şi încearcă să ţi minte anumiţi termeni, de la care să dezvolţi ideea.
Dacă nu merge aşa, atunci ar trebui să citeşti lecţia cu voce tare, şi dacă sunt părinţii acasă, să rogi pe cineva să te asculte. Crede-mă, face tare bine să ai pe cineva alături când înveţi, pentru că vorbele se imprimă mai bine decât imaginile.
Baftă mâine la inspecţie!
Pa, pa!

| 3ntzz a răspuns:

don't tell anyone iti zic un secret in care poti invata foarte usor.
eu unu' asa invat ca imi e usor tongue
imagineazati lectia, adica ca un desen dar mai bine deseneaza lectia pe foaie de ex scrie " din punct de vedere..." eu desenez un punct in fata unui ochi happy, sau nu stiu cine a cucerit Italia Romania si franta eu desenez pe ...nu stiu cine care leaga cu un lasou o cizma ( Italia ) un hexagon ( franta ) un peste Romania, am zis la aiureala ca Italia franta si Romania e cucerita happy
sper ca te-am ajutat baftawinking