| Nimeni91 a întrebat:

Buna TPU!
Mentionez ca sunt in clasa a 11. La eseuri la "tema si viziunea despre lume"- text dramatic sau epic, trebuie neaparat sa prezint actiunea pe momentele subiectului? Eu am facut deja cateva eseuri pentru bac, insa nu am prezentat acest aspect pe momentele subiectului, intrucat mi se pare ca dureaza foarte mult sa scriu astfel. Am povestit actiunea cu toate elementele importante. Iar la elemente de structura, pot aduga conflictul sau titlu, repere spatiale, daca e dramatic, didascalii, sau perspectiva narativa la ambele.
Am eseuri destul de complexe si fara acest aspect. Voi ce spuneti? Sa continui tot asa, sau sa le refac si sa adug si povestirea pe momentele subiectului?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mentionezi cam de unde incepe fiecare moment al subiectului in poveste si dupa iti vezi de stilul tau...

| Nimeni91 explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Nimeni91):

Pentru putin!