| didiDia a întrebat:

Oare de ce de cand lucrez, nu ma simt odihnita cand ma trezesc dimineata, desi dorm aproximativ acelasi numar de ore ca in liceu? Mentionez ca singura diferenta este ca in liceu mergeam la culcare cu vreo 2 ore mai devreme si ma trezeam cu vreo 2 ore mai devreme. (ma trezeam pe la 6-6:30). Acum cred ca as fi terminata sa trebuiasca sa ma trezesc la 6 in fiecare dimineata. Nu luam in calcul anii studentiei cand ai cursuri mai putine decat orele de la scoala si decat orele de munca+ poti chiuli (din cand in cand) fara sa dai raportul parintilor.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Asemenea formulare este de rîsul curcilor: „...deși dorm aproximativ același număr de ore ca în liceu".
Matale dormeai cînd erai în liceu?
S-ar părea ( după cum ar reieși cumva din text ) că ai mai urmat și cursurile unei facultăți.
Amarnică limbă românească mai vorbești!

| didiDia explică (pentru corolav):

Mai bine taceai, bai desteptule. Nu vad nimic gresit in exprimarea mea. Ce, tu ai stat 24 din 24 treaz in liceu? Vai si amar de oamenii buni aiurea de gura ca tine.

| kurinkita a răspuns:

E de la ceasul biologic. La tineri, e complet dat peste, mai exact, "merge in urma". De aceea te simti mai obosita, cand te trezesti, mai ales daca te trezesti dimineata. E complet normal.

| diana1888 a răspuns:

Pai depinde de locul de munca, de cat de stresant e si cum te simti deci sper ca te-am ajutatbig grin