| Începătorul988 a întrebat:

De aproximativ o saptamana jumate ma cam bantuie o mica problema.
Anume, ma culc tarziu/devreme, ma trezesc pana in ora 8 dimineata. Uneori chiar 6. Efectiv, eu vreau sa mai dorm, dar corpul meu refuza asta.
Inainte ma culca la maxim 00"00, si ma trezeam pe 10/11. Acum ma culc mai tarziu, uneori chiar mai devreme, dar fara rezultat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Insemana ca trebuie sa faci mai multa miscare ziua sa dormi mai mult noaptea.

| Începătorul988 explică (pentru MihaiNicu23):

Ziua fac miscare ((aprox. 8km pe jos+4ore de stat in picioare, programul de la munca). Ziua dupa ora 16/17 incepe sa ma apuce oboseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corpul tau necesita mai mult somn la lumina zilei ca sa se refaca.
Noaptea daca o dormi se reface mai repede. Eu asa ma culc la 10 si nu pot sta in pat dupa 7 dimineata.

| Denila123 a răspuns:

Dure, muncește, de de obosești, si când cazi in pat, dormi profund.

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Asa l-ai obisnuit pe acest corp, si din schimbare brusca de temperatura plus programul tau din ultima vreme, incearca sa faci efort sa nu dormi pe timpul zilei, timp de o săptămână doua, si punete sa dormi cum o făceai inainte si somnul tau normal se va regla.

| Începătorul988 explică (pentru Jaegerjaquezz):

Ziua nu pot dormi. Programul meu e acelasi, in mare parte.

| AnonimnusAno a răspuns:

Pana de obisnuieste corpul tau la un nou program de somn poate dura pana la 1-2 saptamani

| FlavorOfLife a răspuns:

S-a schimbat vremea, a inceput sa fie cald si soare afara si corpul se trezeste mai repede happy eu am inceput sa ma pun la somn mai devreme la 23 si la 7 sunt in picioare.(desi inainte si eu la 00 ma puneam la somn si ma trezeam la 10)Nu e nimic gresit

| Începătorul988 explică (pentru FlavorOfLife):

Faza e ca inainte dormeam extrem de putin, maxim 4ore pe noapte, si nu ma simteam obosit. Acum, dorm si dublu, si dupa ora 16/17, ma apuca somnul.