| Fetitsa123 a întrebat:

Orce numar la puterea 1 este tot acel numar sau e 0?

Răspuns Câştigător
| dydydeea a răspuns:

Orice numar la puterea 1 este tot acelasi numar, de exemplu: 4 la puterea 1=4. FUNDA?

8 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Orice numar la puterea 1 este tot acelasi numar.un numar la puterea 0 este 1

| trolololo a răspuns:

0 la puterea 1 este 0. Restul numerelor la puterea 1 fac numărul respectiv. 5646 la 1 este 5646.

| Puffulets a răspuns:

Este tot acel numar.

| Maciuca_Marina_Adriana_Beatrice_1987 a răspuns:

5 la puterea 1 = 5, dar 5 la puterea 0 = 1

| Dragos338 a răspuns (pentru Maciuca_Marina_Adriana_Beatrice_1987):

Acesta este singurul raspuns corect

| Dragos338 a răspuns (pentru Maciuca_Marina_Adriana_Beatrice_1987):

Ori ce nr la puterea 1 e tot el

| Esty_Esther_1994 a răspuns:

Orice numar ridicat la puterea 1 este tot acelasi numar. De exemplu 23400 la puterea 1 = 23400