| vladyyyy a întrebat:

pe profilul,, stiinte sociale " Ce materii se lucreaza mai mult, si la ce dai teza? si cel mai important, la ce dai bac?

Răspuns Câştigător
| CrssiCriss a răspuns:

Cei de la acest profil dau teza in clasa a 9 la logica, in clasa a 10 la psihologie si in a 11 la economie.Se face matematica pana in clasa 12 astfel incat o poti da la BAC fara probleme...iar BAC-ul se da la -limba romana oral si scris;
-la proba B o limba moderna oral;
-la proba D Geografie (clasa a XII-a) sau Istorie;
-la proba E Istorie sau Geografie, Logică şi argumentare, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie;
-la proba F o limbă modernă scris(alta decât cea susţinută la proba B ), Matematică, Chimie, Biologie (probă scrisă), Educaţie fizică (probă practică).
Sper ca te-am ajutat... funda?

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat