| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Pentru admiterea de la FMF Oradea, în bibliografie nu pare să excludă disfuncțiile glandelor endocrine deși este exclusă patologia. Totuși nu am găsit grile cu acestea în carte (doar cu partea aceea, chiar din lecție care ne spune despre hipo- și hipersecreția, dar nu și din pagina cu disf.) Se dau la examen?

3 răspunsuri:
| DanielVălean a răspuns:

Se dau la examen strict acele boli care apar din hipo si hiper secretie, nimic mai mult.

| Anamaria9916 a răspuns (pentru DanielVălean):

Deci... Să înțeleg că pagina 61, nu se dă? Nu de alta, dar din toară cartea mi-a luat cel mai mult să o învăț?

| DanielVălean a răspuns (pentru Anamaria9916):

În ceea ce privește endocrinul, aș sugera să știi acea pagină, cine știe, poate vor apărea și pe grilele noi. Până la urmă, toate acele boli sunt datorite unei hipo sau hiper secreții, fapt pentru care n-ar trebui să te limitezi numai la bolile puțin detaliate de-a lungul lecției.