| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Pentru cei care dau bacul anul scesta: o sa puneti accent si pe nuvela? Anul trecut stiu ca subiectul al treilea de la simularea de la limba romana, cat si de la examen, au fost similare, respectiv particularitatile unui personaj apartinand unei opere a lui Ioan Slavici si particularitatile unui personaj dintr-o nuvela studiata. Veti mai invata si aceste opere? Eu da, pentru ca nu stim niciodata ce poate sa pice. Voi?

3 răspunsuri:
| TheStrategist a răspuns:

E bine să mai înveți ca să fii sigur pe ceea ce știi. Cum ai zis și tu, nu se știe niciodată ce poate să pice.

| Erin28 explică (pentru TheStrategist):

Am citit toate cartile pentru bac( mai am Enigma Otiliei si Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, pe care vreau sa le citesc fix atunci cand fac eseurile-cel mai probabil saptamana viitoare-, ca sa fie mai proaspata informatia) si chiar daca nu stiu eseul in sine, tot pot sa incropesc ceva ca sa fie bine cat de cat.
Multumeac foarte mult! Succes!

| TheStrategist a răspuns (pentru Erin28):

Succes și ție!