| AspirinaDeInima a întrebat:

Pentru mâine la româna am de făcut o argumentare ca opera "Doua loturi" de I.L. Caragiale aparține genului epic(nuvela). Pe net am găsit ceva dar trebuie sa respect anumiti pași:
1. In opinia mea...
2. In primul rând fiind o opera epoca indentificam...
3. In al doilea rând accentul este pus pe evoluția personajelor principale...
4. In concluzie...

1 răspuns:
| orceNUME a răspuns:

Eu as zice sa te uiti pe caracteristici si sa incepi cu ceva introductiv,"opera aceasta este una foarte frumoasa deoarece... iar ea apartine genului epic deoarece : In primul rand... dupa ce ai spus vreo 2 caracteristici incepi.
In al doilea rand...
Iar la final poti zice "In concluzie putem demostra ca este... datorita celor amintite mai sus" Succes