| likethis55 a întrebat:

poate cineva sa imi spuna si mie ce materie se da la examenele din Anglia(cand se trece de la liceu la colegiu)? Adica am aflat ca se dau la chimie, biologie, fizica si matematica dar nu stiu ce fel de materie. De exemplu la biologie, din ce sa da? Corpul omenesc, celule, tesuturi? Daca se poate sa imi spuneti pentru toate materiile.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se da exact din materiile care iti sunt predate la orele de curs! Materia este diferita cu ce se preda in Romania!

| Violleta2022 a răspuns:

Dar, care ar fi motivul de te intereseaza materia?

| likethis55 explică (pentru Violleta2022):

Este posibil sa ma mut in tara respectiva si din cate am inteles ei termina liceul la 16 ani. Eu sunt pe un profil care nu are legatura cu matematica, chimia, fizica si biologia deci vreau sa ma pregatesc cat de cat de asta am pus si intrebarea respectiva deoarece vreau sa stiu exact ce trebuie sa invat.