| SecretName1234 a întrebat:

puteti sa imi spuneti un moto in legatura cu ziua mondiala a apei va rog frumoas funda!

Răspuns Câştigător
| CopiluNebunCuViseColorate a răspuns:

Luptati.ca apa sa o salvati...mi-a venit p momentbig grin

4 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

„Apa este pură şi pătrunde în adâncurile pământului
Aşa că un peşte înotând în ea
Este ne-peşte cu adevărat.
Cerul este vast şi transparent până la marginile cosmosului
Aşa că o pasăre zburând în el
Este ne-pasăre, cu adevărat."
(Dogen – Spiritul ZaZenului)

„Apa,tu ești nu numai necesară vieții,ci ești însăși viața; ești bogăția fără seamăn pe Pământ,tu ești cea mai delicată, cea mai pură, ești sufletul Pământului"
(Antoine de Saint-Exupery)

„Toate apele au culoarea înecului"
(Emil Cioran)

Nu un ciocan a făcut pietrele atat de perfecte, ci apa cu dulceata sa, cu dansul si sunetul sau.
(Rabindranath Tagore)

| annaliana a răspuns:

"Apa trece, pietrele raman"(sau o poti parafraza"apa trece, problemele raman")sau "apele linistite sunt adanci".

| bogdan1011 a răspuns:

NO water, no life!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa da viata iar noi dam viata
Apă curată pentru o lume sănătoasă
APA – UN STROP DE VIATA
"Apa, tu esti nu numai necesara vietii, ci esti insusi viata;
esti bogatia fara seaman pe Pamant, tu esti cea mai delicata, cea mai pura, tu esti sufletul Pamantului "
Antoine de Saint - Exupery.