| AnNéVidoff a întrebat:

Recent am dat examenul si am luat o nota frumusica!
Am luat mai mult de 9, 50 cu tot cu media 5-8!
Bun,problema este ca parintii mei mi-au sugerat sa aleg liceul Tudor Vianu Bucuresti in loc de Viteazu unde este puscarie,iar Gheorghe Sincai nu inspira o chestie de viitor in IT! :P
Niste rude mi-au sugerat si ele ca liceul Tudor Vianu este frumos si ca elevii se inteleg cu profesorii!
Dar cand caut eu Tudor Vianu pe net,vad profesorii,fete dragute,baietii (mai tocilari, dar aia este) si gasesc aceasta:

http://funkydvd.blogspot.ro/

Ideea este ca nu stiu ce sa mai inteleg? Este de bine sau nu?
Ma gandesc sa nu fi facut o alegere proasta si sa trebuiasca sa ma mut!
Nu doar primul articol,restul cu profesoarele si exprimarea si tot ce mai zicea tipul! Adica mi-am pus intrebarea,daca nu ma regasesc acolo? Am si o prietena,dar ea e intrata in Lazar,ce sa fac? Ma simt groaznic,nu stiu ce sa mai cred despre viitorul meu! :"(
Nu sunt olimpic,dar din cate am inteles este doar o clasa de olimpici,asa ca o evit cu bun simt! :)
Nu mai stiu ce sa mai cred, funda+vot! :"(

2 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Eu sunt in Șincai si chiar se face info(cel putin la mate-info), iar foarte multi care termina mate-info in Șincai se indreapta spre IT.

| Ineys a răspuns:

Iti faci prea multe probleme, daca vrei sa inveti cu adevarat, inveti si fara profesori. Daca esti destept si te duce capul, inveti in orice circumstante. Profesori doar te indruma, tu esti cel care trebuie sa stai acasa si sa inveti, sa exersezi, etc etc. Eventual sa intrebi la scoala ce nu stii. Si liceul nu are un impact asa mare asupra viitorului tau. La facultate te specializezi pentru un loc de munca sau ce vrei tu.