| irinaaa2829 a întrebat:

Buna TPU! Stie cineva care e treaba cu admiterea la liceu de anul acesta? Cand se stabilesc mediile de intrare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest an scolar media de admitere in liceu este media de la evaluarea nationala, nu se mai ia in considerare media generala a anilor de gimnaziu (cl.V-VIII).
Mediile la evaluarea nationala vor fi definitive dupa rezolvarea contestatiilor si apoi veti primi brosura cu licee si fisele de optiuni.

| daniela1107 a răspuns:

Când am dat eu examenul, peste o săptămână de la venirea rezultatelor am primit catalogul cu licee. Deci urmează să îl primești și tu, mai ai puțină răbdare