| Fanicutul a întrebat:

Stie cineva ce suma de bani este reprezentata de bursa de merit la CNI Tudor Vianu? Cum as putea sa aflu sumele si pentru alte licee?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ințeleg, vrei să-ți alegi liceul după cantitatea de bani dată la bursa de merit. Vestea buna e că dacă chir meriți, o iei. Vestea proastă e că nu e o sumă fixă și o primești doar dacă primăria vrea dă dea ceva bani pentru asta.

| Fanicutul explică (pentru sierra1):

Nu numai...e doar unul dintre aspecte. Am media de admitere 9.74. dar culmea e ca stiu doar la ce profil vreau (mate-info cu intensiv engleza), nu si la ce liceu sa ma duc