| adreiaandreiuta22 a întrebat:

Stie cineva o facultate de medicina la care se intra doar cu depunere de dosar fara a mai da testul grila? sau macar una la care media la bacalaureat are un procent mai mare de 25 %?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista asa ceva. Medicina are nevoie de student cat mai buni si de aceea se da examen de admitere si se ia cu nota mare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cumva doreşti să devi medic stând acasă şi citind ziarul, ori uitându-te la televizor? rolling on the floor
Mă tot gândesc de unde vă vin astfel de idei thinking

Eventual, poţi încerca prin Nigeria big grin

Toate cele bune!

| Kirschen a răspuns:

Așa sunt unii oameni. X se gândește doar la binele lui. Vrea sa fie medic doar cu diploma. Vrea un statut social înalt cu puțin efort (bani). Vrea sa fie medic fără sa susțină acel concurs, fără sa dețină informații în materie de chimie organica și biologie. Omul acela vrea sa păcălească, însă el este singurul păcălit. Nu mă refer strict la tine. Poate doar ai întrebat așa...Adevărul este ca sunt foarte multe persoane care nu vor sa înțeleagă ca fără 99% munca nu vor izbuti. Îți recomand sa te apuci de învățat, dacă chiar crezi ca ți se potrivește aceasta meserie. Fa o facultate buna. Sunt mulți oameni care au facultate și degeaba. Ceea ce contează cu adevărat e ceea ce cunoști, baza ta informațională.
Nu mă înțelege greșit. Alege corect. Succes în viață!