| Oniisu a întrebat:

TPU happy... stiti cumva cand este festivitatea de incepere a anului scolar 2012-1013 in licee si in scoli generale? big grin

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fiecare şcoală va decide asupra datei şi orei festivităţilor de deschidere a noului an şcolar. Nu facem nicio recomandare în acest sens", a spus ministrul Educaţiei. Mai mulţi profesori s-au arătat nemulţumiţi de intenţia conducerii unităţii de învăţământ în care predau de a-i aduce la şcoală în ziua de sâmbătă, 15 septembrie, pentru festivitatea de deschidere a noului an. "Mergem la şcoală în fiecare zi, dar nu sâmbătă sau duminică, decât dacă ne vor fi plătite aceste zile", se arată într-un comunicat al unui grup de profesori. ntrebată dacă profesorii pot fi obligaţi să meargă la şcoală sâmbătă, 15 septembrie, ministrul Educaţiei a precizat că o decizie în acest sens trebuie luată la nivelul fiecărei unităţi de învăţământ. Ministrul Educaţiei a anunţat în 3 septembrie că noul an şcolar va începe la 17 septembrie, ca urmare a numeroaselor solicitări venite din partea părinţilor, dar şi pentru că, astfel, va fi o săptămână în plus pentru pregătirea unităţilor de învăţământ.

| Oniisu explică (pentru onasis1961):

Deci e maine sau nu? thinking raised eyebrows

| NICKSOOO a răspuns:

Total de accord cu onasis 1916; eu cel putin incep luni, la 9 scoala

| onasis1961 a răspuns (pentru NICKSOOO):

Onasis1961 nu 1916! Nu am nimic în comun cu primul război mondial!

| NICKSOOO a răspuns (pentru onasis1961):

Iarta-ma, am gresit eu

| BiuL a răspuns:

17 septembrie, ora 9.

| Kimmy22 a răspuns:

Hey! Luni (17 septembrie), ora 9, incepe festivitatea...

| PaulDaan a răspuns:

Cred ca Luni 17 Septembrie de la ora 10:00 dar la scoala trebuie sa fii la ora 9:00.La mine asa incepe.

| Cristina2323 a răspuns:

Buna si tiehappy..de obicei mai in fiecare an inceperea scolii a avut pe 15 septembrie.din pacate anul acesta pica Sambatalaughing..asa ca inceperea anului scolar 2012-2013 va fi pe 17 Septembrie adica luni. Sper ca te-am ajutat:*