| Yukii a întrebat:

Stiti cumva cum se poate ajunge la liceul bilingv George Cosbuc, plecand din cartierul Berceni? Si la Mihai Viteazul daca se poate. As dori ca raspuns un mijloc de transport in afara de masina parintilor. Un autobuz sau metrou, tranvai.
Mersii!

Răspuns Câştigător
| dani0078 a răspuns:

Cel mai scurt ar fi cu autobuzul 381 de la piata resita pana la sfantul gheorghe si de acolo cu tramvaiul 21 pana pe Calea Mosilor, a treia statie cred.Nu ai mentionat de unde din cartier berceni pleci, deci nu stiu daca esti aproape de piata resita...Sau daca ai mai aproape troleibuzul 77 mergi pana la piata sudului, ia tramvaiul 34 sau metroul pana la Obor si de acolo tramvaiul 21 in directia Sf.Gheorghe cred ca tot 3 statii.

3 răspunsuri:
| dani0078 a răspuns:

Si la Mihai Viteazul(daca vb de liceu) pur si simplu folosesti varianta cu troleul 77, metrou sau tramvaiul 34 dar te opresti la Piata Iancului.

| Yukii explică:

Greseala mea...Nu am mentionat de unde e plecarea... Pai de la Piata Sudului sau statia Constantin Brancoveanu.

| dani0078 a răspuns (pentru Yukii):

Cel mai bine de la piata sudului, ai totul explicat mai sus.