| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Stiu ca este interzis sa faci tema pe acest site, dar am mare nevoie pentru verisoara mea de clasa a 5-a care nu are internet.
Explicati urmatorul vers:
"Si-aud mandra glasuire a padurii de argint".
Calin(file din poveste).

Dau funda si vot! Cat mai repede urgent :*!

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Acest vers este de fapt o personificare,adica iti imaginezi padurea intr-un cadou imaginar, de basm, ce nu poate fi posibil in realitate.Padure de argint poate insemna padure acoperita de zapada, adica culoarea argintului sau padure magica, ce a capatat o nuanta argintie.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Siracuzia):

Te rog să respeți politica site-ului fără a da informații cu referire la teme școlare!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până ieri, alalteri, nu era net și toți îți făceau temele!
Respectă politica sie-ului sau vei fi suspendată.
Pa, pa.

| Agnes00 a răspuns:

Si daca nu are net nu-si poate face tema? Puneti-va mintile de gaini la contributie, gen. Ar fi o vaga idee pentru e face o tema, nu?