| Alexandra182005 a întrebat:

Buna TPU! Sunt a 11 a pe științe ale naturii și încă nu m-am hotărât la ce sa dau bacul… Oscilez între chimie și biologie. Acum nu stiu ce clase sa aleg și care ar fi mai simpla și care ma poate ajuta la facultate. Eu as dori sa dau la biochimie la biologie unibuc.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Mai lejer e la biologie pentru ca nu ai calcule ca la chimie. La chimie dacă greșești un calcul risti sa pierzi din punctaj aiurea. La biochimie eu zic ca te-ar ajuta mai mult chimia organica, dar merge și anatomia cu genetica. Biologia vegetală nu ii văd relevanța pentru ce vrei tu la facultate.

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

La bac iti alegi materiile cele mai usoare pentru tine.

| sparklingqueen a răspuns:

Da bacul la biologie.E mai usor decat la chimie.