| RegeleCornet a întrebat:

Cum se desfasoara admiterea la ATM? M-am mai uitat pe site, am mai dat search-uri pe google. In mare parte stiu despre ce e vorba, dar tot nu am inteles cum se face repartizarea. Te poti inscrie la mai multi beneficiari si poti alege mai multe specializari pentru a avea mai multe sanse de a intra? Acum trec in clasa a 10-a, profil stiintele naturii, ultima medie de admitere a fost 8.80. Fiind un profil real, tot se face mate, fizica, la fel ca pe mate-info. La mate sunt de 7-8 iar la fizica de 7, dar vreau sa incep pregatirea cam din clasa a 11-a semestrul 2, sa repet materia, sa-mi fie mai usor la rezolvarea problemelor. Cu sportul si moralul ma descurc, dar sunt constient ca la academie probele sunt mai grele. Am o incercare esuata la LM, am trecut toate probele eliminatorii, dar am candidat pentru Breaza si am picat cu 26 de sutimi. Singurul regret pe care il am este ca puteam intra la Craiova, Alba-Iulia.
Din perspectiva unui student la ATM, as avea sanse sa intru la o astel de facultate?
Mi-ati putea spune cum v-ati pregatit voi pentru admitere?
Fiind pe "Stiintele Naturii", am sanse sa promovez examenul de admitere?
Este mai greu examenul de admitere ATM fata de cel UPB?
Va multumesc frumos si va rog sa ma scuzati daca nu ati inteles ce am scris mai sus.