| repperrchitycat a întrebat:

Buna TPU sunt clasa a 7 a si doresc sa-mi pregatesc deja fisa de admitere la liceu... am in general media intre 8.50 si 8.99. doresc sa-mi dati cateva optiuni de licee pentru media mea.fundita!laughinglaughinglaughinglaughingbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin:*:*:*:*:*:*

PS: La aceasta intrebare vreau sa raspunda doar copii de cls a 8 a .

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Nu te grabi sa completezi fisa. Spre sfarsitul semestrului, dirigintele clasei iti va da o brosura cu toate liceele din judetul tau si mediile de intrare pe ultimii doi ani, pe profile. In functie de media ta si de mediile pe ultimii doi ani, te poti orienta pentru ce licee sa optezi. Succes pe mai departe!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu te supăra, când formulezi o întrebare trebuie să fii atentă și să verifici dacă ai dat toate datele problemei. Cum să-ți răspundă cineva dacă nu ai scris în ce localitate trăiești și înveți?!
În altă ordine de idei, felul în care ai scris întrebarea lasă de dorit: ai folosit puncte de suspensie în loc de punct, ai început noua propoziție cu literă mică, ai abuzat de emoticoanele acelea care și așa nu aveau rost, ce e de râs la întrebarea ta?
Dacă vrei să te mai corectezi, te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://lecturi-scolare.blogspot.com/ Te vor ajuta mult!

| CopilașTembel a răspuns:

Filologie,Chimie-Biologie sau Protectia Mediului.tongue