| Lavinia3O0 a întrebat:

Buna, TPU!
Sunt clasa a 9 a si ma transfer la profilul de stiinte sociale. Ultima data cand am fost la liceul respectiv am primit o lista cu materiile din care urmeaza sa dau diferentele ( latine, muzica, desen ).La latina mi-am cumparat manualul de clasa a 9 a si ma pun sa invat din el, dar la muzica si desen cum ar trebuie sa procedez? Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi? Multumesc!

1 răspuns:
| eckblume a răspuns:

La mine s-au transferat colegi cand eram clasa a 10-a si nu si-au facut griji deloc. Profesoara de latina le-a dat ceva de invatat, apoi au dat un test si le-a pus nota. La muzica invata chestii elementare, iar la desen zic sa nu te stresezi. Banuiesc ca iti vor spune si tie profii ce trebuie sa inveti pentru diferente.