| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din Cluj, si am media 7.83 si pe ultimul loc era Colegiul Tehnic Energetic si acolo ma repartizat, in fine eu vreau sa refuz si as vrea sa ma duc la Colegiul de Telecomunicatii Augustin Maior care are media 7.72 este posibil sa fiu transferat? Oricum care liceu e mai bun Energetic sau Maior?

2 răspunsuri:
| stefanik04 a răspuns:

Eu sunt din cluj si cred ca Augustin Maior e mai bun, dar nu stiu exact. Uita-te pe edu.ro si vezi medile.
Nu prea poti ce face,deoarece asa ai fost repartizat...
Poti sa te muti din al doilea semestru,dar fa vi greu, numai dacavor fi locuri, ceea ce nu prea credsad

| zzzzz a răspuns:

Este posibil sa te transferi daca mai sunt locuri si daca este de acord conducerea scolii.