| Mihai120 a întrebat:

Buna TPU sunt elev clasa a9a la profesională mecanica auto și nu îmi place liceul m-am informat pe internet ca pot sa ma transfer in module doar daca e pe același profil adica mecanica pot sa ma transfer de pe auto pe mecanic pentru întreținere și reparații?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ai putea dar ce rezolvi - de la auto la mecanic pentru întreținere?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Legea spune ca te poti transfera intre module NUMAI daca te muti dintr-un judet in altul, in timpul anului scolar.
In rest, transferurile se pot face numai la inceput de an scolar, iar daca esti clasa aIX, abia dupa ce termini acest an scolar.
Din pacate placutul licuelui nu este un motiv important sa schimbi liceul, ca asta inseamna ca toti prostii acre au intrat la licee slabe pot afce cerere sa se transfere la liceele foarte bune, de aceea nu este permis transferul pentru cei de clasa a IX-a.