| alinrabulea a întrebat:

sunt in clasa a 11-a si aproape vine bacul. Vreau sa imi recomandati o culegere de matematica, una de romana si una de fizica cu pregatire pentru BAC(specific ca eu am matematica M1). As vrea culegerile sa aiba si teorie nu doar exercitii sau modele de subiecte. Multumesc.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa ceri asta profesorilor tai de romana, matematica si fizica. Ei vor stii cel mai bine ce anume ai tu nevoie sa pregatesti pentru BAC.

| Numelecontuluinupoatefimodificat a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate cei care au dat bacul si au luat nota mare sunt la fel de indreptatiti sa ii dea sfaturi lui Alin. Zic sa ai grija de acum ce vorbesti, ca nu stii de cati nebuni dai pe internet.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Numelecontuluinupoatefimodificat):

Cel mai corect sa dea sfaturi cu privire la BAC si materia de pregatit, raman pana la urma profesorii lui, nu orice copilas de pe forum.

Cat privesc nebunii de pe forum, nu-mi duce tu grija, ca nu ma mai sperie nimic la varsta si experienta mea.

| Numelecontuluinupoatefimodificat a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamna Maria vedeti ca folositi un argument circular pe care la varsta si experiența dumneavoastră ar fi putut fi evitat

| NumeleDeUtilizatorTrebuieSaNuDepas a răspuns (pentru Violleta2022):

E un motiv pentru care a ajuns copilul să întrebe pe TPU. Nu se poate baza sau nu poate avea încredere în profesor. Sunteți genul de persoana care ar spune că nu e ok sa avem dezbateri pe teme religioase pentru că "nu suntem în măsură" să le discutăm, că doar Dani și cu prietenii lui, cei ce fac cosplay la Batman au legitimitatea sa o facă. Dacă am trecut prin bac, cred că sunt in măsură să îmi dau cu părerea, tovarășa AnaMaria. Zic sa vă urcați frumos înapoi în masina timpului aia cu care ați ajuns in secolul 21 și să vă întoarceți în secolul 101 unde probabil aveți impresia că va e locul ( secolul 19 dacă mă intrebati pe mine ). Lăsați experiența de viață pentru situațiile în care chiar e nevoie de așa ceva. La mentalitatea dumneavoastră mă mir că nu răspundeți la toate întrebările cu "du-te la popa", "du-te la profesor" etc. Zi faină să aveți tovarășa AnaMaria sper să rămâneți fara internet cat de curând.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NumeleDeUtilizatorTrebuieSaNuDepas):

ESti fara bun simt, copilasule!
O fii eu nascuta pe timpul "tovarasiei" dar traiesc si muncesc intr-o tara occidentala de peste 2 decenii.
Te rog sa nu mai intervii in raspunsurile mele si sa le comentezi, in special pentru ca esti incapabil sa le intelegi.
TPU te sfatuieste sa raspunzi la intrebarile pe care le cunosti si sa te abtii cand nu stii raspuns, fara sa intrii in conflict cu alti useri.
Ai citit termenii de folosire a acestui forum?
Daca nu, te invit sa-i citesti si sa fii respectuos!

| alinrabulea explică (pentru Violleta2022):

Va mulțumesc tuturor pentru sfaturi de cărți. Chiar am de unde alege din cate mi-ați enumerat voi.

| Numelecontuluinupoatefimodificat a răspuns:

La Matematica iti recomand ori culegerile de Ganga sau Burtea, la romana nu stiu nimic pentru ca eu doar am citit romanele si poeziile, iar la fizica poti sa te pui de lucrat variantele de BAC date in 2009.