| jooxm a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si dintotdeauna mi-a placut sa citesc. As vrea sa citesc niste romane de dragoste si putina aventura. Ceva idei?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Contele de Monte Cristo, Cei trei muschetari, Fiica marchizului, Robin Hood sunt toate de Alexandre Dumas sunt mai mult de aventura, dar au si cateva momente de dragoste.
Poti incerca si Rosu de rubin, Verde de smarald si Albastru de safir sunt o serie de carti de Kerstin Gier.

3 răspunsuri:
| Monstercookies a răspuns:

"Adam si Eva" de L.Rebreanu

| Teuo29 a răspuns:

Maitreyi este un roman foarte frumos de dragoste! happy

| Shob a răspuns:

Desi nu as zice ca e tocmai pentru varsta ta, totusi spui ca-ti place sa citesti, asa ca daca suporti si niste scene mai putin frumoase (gen survivor), iti recomand trilogia The Hunger Games (Jocurile foamei). Are aventura, dragoste, ce vrei tu. A si btw, e si film.